FİRMALARIMIZIN DIŞ TİCARET HACİMLERİNİN ARTIRILMASI İÇİN ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDİYOR

/ Güncel / Haberler / FİRMALARIMIZIN DIŞ TİCARET HACİMLERİNİN ARTIRILMASI İÇİN ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Hacettepe Üniversitesi Teknokent A.Ş. olarak, bünyemizde AR- GE çalışması yürüten firmaların dış ticaret hacimlerinin artırılması ve yeni pazar arayışlarına katkı sağlamak amacıyla 2017 yılı içerisinde “ÜLKELER ve FIRSATLAR” adlı bir dizi panel düzenlenmesine karar verilmiştir. Söz konusu panellerimiz her ay bir ülkenin Türkiye’deki misyonlarında görev yapan ilgili diplomatların katılımıyla gerçekleştirilecek olup, ilgili ülkelerin ticari potansiyeli hakkında katılımcı firmalarımıza bilgi verilecektir. Bu kapsamda ilk etkinliğimiz Ukrayna Büyükelçiliği ve Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler, Yurt Dışı Yatırım ve Hizmetleri Genel Müdürlüğünün katılımıyla 25.01.2017 günü saat 10.00- 12.00 arasında Hacettepe Teknokent konferans salonunda gerçekleştirilmiştir.

Panelimiz Hacettepe Teknokent Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi İlyas YILMAZYILDIZ’ın açılış konuşması ile başlamış, Hacettepe Teknokent Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof.Dr. Ahmet Burçin YERELİ’nin moderatörlüğünde devam etmiştir. Panelde T.C. Ekonomi Bakanlığı’ndan Sayın Suat GÜLSOY Ukrayna ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine yönelik olarak Ekonomi Bakanlığı’nca sağlanan destekler hakkında ayrıntılı bilgiler vermiş; Ukrayna Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Sayın Igor VARAKSİN Ukrayna ve Türkiye arasındaki ticaret hacmin artırılmasına yönelik yapılabilecekler hakkında açıklamalarda bulunmuştur. Firmalarımızın konuşmacılarımıza soru ve cevaplarıyla panelimiz sona ermiştir.

Yayınlanma : 2017-01-27 01:00:00

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz. 2017 © Hacettepe Teknokent A.Ş.