TÜRK KONSEYİ HACETTEPE TEKNOKENT'İ ZİYARET ETTİ

/ Güncel / Haberler / TÜRK KONSEYİ HACETTEPE TEKNOKENT'İ ZİYARET ETTİ

Türk Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Abzal Saparbekuly ve Dr. Ömer Kocaman başkanlığındaki bir heyet HacettepeTeknokent’i ziyaret etti.
Heyeti Yönetim Kurulu Başkanımız Prof.Dr. Candan Gökçeoğlu ve Yönetim Kurulu üyemiz Prof.Dr. Ahmet Burçin Yereli kabul etti.
Ziyarette, Hacettepe Teknokent’in  Türk Konseyi ile birlikte  “Teknolojik İş Birliği” alanında neler yapabileceğine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.
Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu, teknokentlerin, üniversiteler ve araştırma merkezlerindeki ar-ge sonuçlarının sanayiye aktarılması amacıyla kurulduğunu hatırlatarak, bugün teknokentler sayesinde üniversitelerin birer bilim ve teknoloji şehirlerine dönüştüğünü söyledi.
Hacettepe Teknokent’in son yıllarda yaptığı yatırım atağıyla Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknokentlerinden biri haline geldiğini anlatan Prof. Dr. Gökçeoğlu,  Hacettepe Üniversitesi markasının sahip olduğu bilgi ve birikimleri, Türk dünyası ile paylaşmaktan memnuniyet duyacaklarını bildirdi.
Prof. Dr. Yereli de Hacettepe Teknokent’te  firmalara fikir ve ürünlerini geliştirebilmeleri için  fiziki bir ortam sağlamanın ötesinde, Teknoloji Transfer Merkezi aracılığı ile tam kapsamlı danışmanlık hizmeti de verildiğini belirterek,  “Hacettepe Teknokent’in kurumsal Hafızası, Türk Akademisinin de katkılarıyla Türk Konseyi çatısı altında Türk Cumhuriyetleri’nin teknik bilgi üretiminde  kendi kendine yeter bir yapıya ulaşabilmesi, teknopark ve bilim parkı  kültürüne kavuşabilmesi için işbirliğine hazırız” dedi.
Türk Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ömer Kocaman heyet adına yaptığı konuşmada, ICT alanında işbirliğinin geliştirilip hızlandırılması ile  ekonomik kalkınmada büyük bir ivme kazanılacağını ve istihdam olanaklarının artacağını belirterek, bu alanda işbirliğine büyük önem verdiklerini belirtti.
Türk Konseyi ve Hacettepe Teknokent,  ICT alanında iş birliğinin geliştirilmesi, Türk Dünyası Teknoloji Fuarı ve Türk Dünyası Ticari Heyetleri oluşturulmasına yönelik çalışmalar hazırlayarak önümüzdeki dönemde bu başlıkların geliştirilmesi konusunda görüş birliğine vardı.

Yayınlanma : 2017-03-15 16:15:21

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz. 2017 © Hacettepe Teknokent A.Ş.