Plastik Ve Kauçuk Bilimi Ve Teknolojileri Test Ve Mükemmeliyet Merkezi Çalıştayı

/ Güncel / Haberler / Plastik Ve Kauçuk Bilimi Ve Teknolojileri Test Ve Mükemmeliyet Merkezi Çalıştayı

Türkiye’de ilk kez plastik ve kauçuk bilimi ve teknolojileri test ve mükemmeliyet merkezi kurulması için çalışıyoruz. 

Hacettepe Üniversitesi plastik ve kauçuk bilimi ve teknolojileri test ve mükemmeliyet merkezi için fizibilite çalışması projesi değerlendirme toplantısı ve çalıştayı yapıldı. 

Çalıştayın açılışında konuşan Hacettepe Teknokent ve Hacettepe Teknoloji Transfer Merkezi (HTTTM) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof.Dr. A.Burçin Yereli, Hacettepe Teknoloji Transfer Merkezi’nin son bir yıl içinde önemli projelere imza attığını belirterek, bunlar arasında Plastik ve Kauçuk Bilimi ve Teknolojileri Test Mükemmeliyet Merkezi, Nanoteknoloji Merkezi ve OYAGEM çalışmalarının önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Hacettepe Üniversitesinin 2017 yılında Araştırma Üniversitesi başvurusunda bulunduğunu ifade eden Prof.Dr. Yereli,  ‘’Biz de Teknokent olarak yapılan ARGE çalışmalarının ürüne dönüşmesi için üniversite ve sanayi arasında köprü görevi görüyoruz’’ dedi.

Hacettepe Teknokent Genel Müdürü İlyas Yılmazyıldız da HTTTM’nin Akademisyenlerin, sanayinin teknik ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde projelerde görev almasına aracılık ettiğini belirterek, ‘’Projenin başarılı devam edebilmesi için üniversitedeki doğru kaynakları bulup ve projede yer almasını sağlıyoruz’’ dedi.

Yılmazyıldız, HT-TTM’nin Türk Patent Enstitüsü’nün bilgi ve dokümantasyon birimi olduğuna da işaret ederek, fikri ve sınai mülkiyet hakları konusunda da danışmanlık hizmeti verdiğini anlattı.

Proje Koordinatörü Prof.Dr. Murat Şen ise plastik ve kavuçuğun günlük hayatımıza girmiş ve vazgeçilmez ürünler olduğunu vurgulayarak, ülkemizde 3 bin kavuçuk firması bulunduğunu ifade etti. Prof.Dr. Şen, bu alanda yetişmiş insan gücü açığı bulunduğuna işaret ederek,  ‘’Ürge ve arge yapan ayrıca, test analiz özellikle mükemmeliyet merkezleri ülkemizde yok amacımız bu açığı kapatmak’’ diye konuştu. 

Yayınlanma : 2017-04-17 09:10:11

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz. 2017 © Hacettepe Teknokent A.Ş.