E-Gameshow 3. Oyun Yazılımları Ve Donanımları Fuarı Açıldı

/ Güncel / Haberler / E-Gameshow 3. Oyun Yazılımları Ve Donanımları Fuarı Açıldı

E-Gameshow 3. Oyun Yazılımları Ve Donanımları Fuarı Açıldı

E-Gameshow 3. Oyun Yazılımları ve Donanımları Fuarı Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kongre Merkezi'nde açıldı. 

Açılış törenine Hacettepe üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen, ODTÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Gönül Sayan, TOGED Başkanı Nezih Kuleyin, Genel Müdürümüz İlyas Yılmazyıldız da katıldı. 

Prof.Dr.Özen,  açılışta yaptığı konuşmada, Hacettepe Üniversitesi'nin oyun alanında giderek adını duyuran ve varlığını hissettiren bir üniversite olduğunu belirtti. Prof. Dr. Özen, E-Gameshow’un Hacettepe Teknokent, ODTÜ Teknokent’in Ankara kalkınma Ajansı’nın da desteğiyle bin metrekarelik bir alanda kuracağı  OYAGEM’in  de müjdecisi olacağını kaydetti.

"Ankara Cumhuriyet demektir. Ankara’nın bilimsel çalışmalarıyla, ülkemizi 21 yüzyılda önemli bir yere taşıyan ana lokomotif olmasını bekliyorum" diye konuşan Prof.Dr. Özen, bu konuda Hacettepe Üniversitesi’nin elinden geleni yaptığını, yapmaya devam edeceğini söyledi. 

Ankara’da ki bu gelişmelere E-Gameshow’un katkı vereceğini vurgulayan Prof.Dr.Özen, ‘’ODTÜ ile birlikte olduğumuzda zaten bizi durduracak kimse olamaz’’ dedi.

ODTÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Gönül Sayan da oyun sektöründeki büyümeyi vurgulayarak. ODTÜ’nün bu gelişmeyi gördüğünü ve ATOM’u kurduğunu anlattı. 

TOGED Başkanı Nezih Kuleyin, ‘’Yaşamın sırrı oyunda gizli’’ diyerek. Fuarı uluslararası boyuta taşımak istediklerini kaydetti. 

Fuar 14. Mayıs’ a kadar açık kalacak. 


Yayınlanma : 2017-05-12 10:09:01

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz. 2017 © Hacettepe Teknokent A.Ş.