19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

/ Güncel / Haberler / 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

19 Mayıs, Kurtuluş Savaşı için ilk adımın Samsun’da atıldığı, toprakları düşman kuvvetlerince işgal edilen ülkeyi kurtaracak mücadelenin başladığı tarihtir.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ya istiklal, ya öIüm” diyerek, ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçiriIdiği gün olan 19 Mayıs’ta Samsun’da başlatılan özgürIük hareketi, tüm yurda yayıImış, miIIetimizin azim ve kararIılığıyla birIeşerek miIIi mücadeIe sonucunda zaferIe taçIandırıImıştır.

Atatürk, "Bütün ümidim gençliktedir" diyerek, vatanın bütün ümidi ve geleceğini genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlamıştır.

Gençler, gelecek için cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, aldığınız eğitim, terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız.

Bu günlere ulaşmamızı sağlayan Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğünü ve Türk milletinin huzur ve güvenliğini sağlamak için hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

Yayınlanma : 2017-05-18 20:34:00

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz. 2017 © Hacettepe Teknokent A.Ş.