Sosyal Uyum Projesi için Eğitim ve İstihdam Desteği

/ Güncel / Duyurular / Sosyal Uyum Projesi için Eğitim ve İstihdam Desteği

Alman Federal Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı tarafından sağlanan hibe desteği kapsamında Ankara Ticaret Odası, İŞKUR, Bahçeşehir Üniversitesi ve Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu’nun (GIZ) işbirliği ile  ‘Sosyal Uyum Projesi için Eğitim ve İstihdam Desteği’ başlıklı bir proje yürütülmektedir.

Projenin amacı, Türk vatandaşlarının yaşam koşullarını iyileştirmek ve geçici koruma altındaki Suriyelilerin sosyal uyumunu güçlendirmek üzere eğitim ve istihdam programlarını desteklemektir.

Projeye katılması beklenen 550 kişiye 1 aylık eğitim verildikten sonra söz konusu kişilerin istihdam edilmesi ve istihdam edildikleri kurumlarda toplam 5 ay çalışmaları planlanmıştır. İşverenlerce 5 ay süreyle istihdam edilen kişilerin 4 ay boyunca ücretleri proje bütçesinden karşılanacaktır, 5. ay ise işverenler, söz konusu kişilerin ücretlerini ve diğer yasal yükümlülüklerini karşılamakla sorumlu olacaktır.

Projede işveren olarak yer almak isteyenlerin aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden 19 Ocak 2018 tarihine kadar Odamıza başvurularını yapmaları rica olunur.


Başvuru için aşağıda yer alan Firma Talep Formunu doldurarak belirtilen iletişim adresine gönderebilirsiniz.

Proje ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Firma Talep Formu'nu indirmek için lütfen tıklayınız.


Ankara Ticaret Odası İletişim Bilgileri:

Telefon: (0312) 201 83 60-61-62

E-posta: ozge.sahin@atonet.org.tr

Yayınlanma : 2018-01-17 00:00:00

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.
2018 © Hacettepe Teknokent A.Ş.