IEEE Fellow, IEEE AP-S Disting Konferans Verdi

/ Güncel / Haberler / IEEE Fellow, IEEE AP-S Disting Konferans Verdi

Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Temel Onkoloji A.B.D. Başkanı Prof. Dr. Emin Kansu tarafından Prof. Dr. Koichi İto’nun özgeçmişinin sunulduğu toplantıya, Ankara içinden ve diğer illerden çok sayıda akademisyen katıldı.

 
Japonya Chiba Üniversitesi Öncü (Frontier) Medikal Mühendislik Bölümü Araştırma Laboratuvarları Direktörü Prof.Dr. Koichi Ito, konferansta “Mikrodalga antenlerinin öncü medikal uygulamaları, vücuda takılan izleme aygıtları ve “elektromanyetik thermal therapy”nin kanser tedavisinde en son uygulama ve gelişmeleri” hakkında bir sunum yaptı.
 
Japonya’da bilimsel alanda yürütülen mikrodalga antenlerin sağlıktaki uygulamalarıyla ilgili önemli yeni çalışmalar hakkında bilgi veren Prf. Dr. İto, son zamanlarda hasta monitorizasyonu için vücuda implant edilen RFID sistemleri ve kapsül endoskopi gibi uygulamaların yanı sıra kanser tedavisinde antenlerin yüksek ısı (hyperthermia) yaratarak kullanımının tıbbi tedavi alanına kazandırılması amacıyla önemli akademik ve bilimsel çalışmalar yürüttüklerini kaydetti. Prof. Dr. İto, Japonya’da gerçekleştirdikleri çalışmalar ve elde edilen bulgular ile ilgili örnekler verdi.
 
Konferans sonunda katılımcılar tarafından yöneltilen soruları yanıtlayan Prof.Dr. Koichi Ito’nun sunumuna aşağıdaki haber ekleri bölümünden erişilebilir.

Yayınlanma : 2016-05-31 23:33:42

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.
2018 © Hacettepe Teknokent A.Ş.