16 TEKNOKENT ABD'DE KULUÇKA MERKEZİ KURMAK İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ YAPTI

/ Güncel / Haberler / 16 TEKNOKENT ABD'DE KULUÇKA MERKEZİ KURMAK İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ YAPTI

KOSGEB Uluslararası Kuluçka Merkezi Destek Programı Değerlendirme Toplantısı Hacettepe Teknokent'te yapıldı.

16 Teknokent'in katılımıyla yapılan toplantının açılışında konuşan Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Haluk Özen,

kuluçka merkezlerine büyük önem verdiklerini belirterek, bu konuda yapılan her çalışmaya destek vermekten memnunluk duyacaklarını söyledi.

Kuluçka merkezlerinin büyük bir desteğe ihtiyacı olduğunu eskiden beri dile getirdiğini kaydeden Prof.Dr. Özen, ''Bu eksikliği Teknokentlerin bir araya gelerek tamamlamaya çalışması beni daha da mutlu etti. Bu sinerjinin projeye büyük katkısının olacağını düşünüyorum. Buraya koyduğunuz akıl enerjiniz için teşekkür ederim. 21. yüzyılda çağdaş Türkiye'nin ancak bu tür çalışmalarla istenilen noktaya geleceğine inanıyorum. Böyle bir projeye ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum'' dedi.

 

Hacettepe Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Candan Gökçeoğlu da, inovasyon faaliyetlerinin, ülkemizde gerçekleştirilen teknolojik ürünlerin uluslararası pazarlarda yer alması ve ihracatın arttırılması, yerli teknolojinin gelişmiş girişimcilik ekosistemleri içinde yer alması için ABD'de ‘’Uluslararası Kuluçka Merkezi’’ kurulmasını hedeflediklerini bildirdi.

Anadolu Birliği Konsorsiyumu üyeleri olarak, KOSGEB Uluslararası Kuluçka Merkezi Koruma Hibe Destek Programı kapsamında bugüne kadar yapılan proje dosya hazırlama çalışmalarını gözden geçirmek ve son şeklini vermek için toplandıklarını kaydeden Prof. Dr. Gökçeoğlu, TUBİTAK Marmara Teknokent ve Sakarya Teknokent'in eş liderliğinde toplam 16 teknokentin yer aldığı projenin yazım çalışmalarının Hacettepe Teknoloji Transfer Merkezi Proje Uzmanlarının liderliğinde devam ettiğini anlattı. Prof. Dr. Gökçeoğlu, bugün 16 teknokentin katkısıyla projeye son şeklini vermiş olacaklarını kaydetti.

 

Hacettepe Teknokent Genel Müdürü İlyas Yılmazyıldız ise konsorsiyumun, KOSGEB’in Kuluçka Merkezi kurulmasıyla ilgili oluşturduğu hibe fondan yararlanacağını belirterek, AR-GE firmalarının ABD’de kurulacak kuluçka merkezi’nden eğitim, danışmanlık, mentörlük hizmeti alacağını sözlerine ekledi.

Yayınlanma : 2016-06-01 00:11:25

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.
2018 © Hacettepe Teknokent A.Ş.