TARGEM İNSANSIZ HAVA ARACI (İHA) EĞİTİMİNE BAŞVURULAR BAŞLADI

/ Güncel / Haberler / TARGEM İNSANSIZ HAVA ARACI (İHA) EĞİTİMİNE BAŞVURULAR BAŞLADI

İNSANSIZ HAVA ARACI(İHA) EĞİTİMİ

 (Eğitim Tarihi : 14 - 15 Mayıs 2016)

İnsansız Hava Araçlarının kullanımı havacılık sektörünü yeniden şekillendirmektedir. İHA uçuşlarını ve yer bakım hizmetlerini daha profesyonel şekilde yapabilmek adına ihtiyaç duyacağınız teorik ve pratik eğitimleri vermekteyiz. Hacettepe Üniversitesi'nde Sonbahar 2014 eğitim döneminden itibaren her dönem seçmeli ders olarak açılan "İnsansız Hava Araçları Teknolojileri ve Uçuş Eğitimi" programına İHA eğitmenlerimizle katkı sağladık. Ülkemizin önemli kurumlarına kapalı gruplar halinde İHA eğitimlerini verdik.

İHA0 İHA1 Ticari Eğitimlerimiz :  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanmış olan İHA yönetmeliğine uygun içeriktedir. İHA Pilot Adaylarına Yönelik Eğitim Programı, 36 saat teorik konu anlatımı yanı sıra 6 saat uçuş pratiği ve 3 saat bakım & onarım yetkinliği kazandırmaya yöneliktir.

İHA0 ve İHA1 Hobi Eğitimlerimiz :  Yeni SHGM Talimatnamesine göre, amatör olarak uçuş yapmak isteyenlerin de eğitim alması gerekmektedir. Bu eğitim firmamız tarafından bir hafta sonu 2 günlük bir süreçte verilmektedir.

Ülkemiz İHA uçuşlarının eğitim almış kişiler tarafından yapılması adına üstümüze düşen sorumluluğu hep birlikte yerine getirelim. Eğitim taleplerinizi ve sorularınızı formlar üzerinden bizlere iletebilirsiniz.

Eğitimin Hedef Kitlesi

- Türk hava sahasında ticari İHA operasyonlarını gerçekleştirmek isteyen kişiler.

- Türk hava sahasında amatör uçuş yapmak isteyen kişiler.

Eğitimin Hedefleri

- Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından ülkemiz hava sahasında İHA operasyonlarını gerçekleştirecek kişilerin taşıması gereken yetkinlikler katılımcılara kazandırılacaktır.

- İHA bileşenleri, radyo kontrollü insansız hava aracı aerodinamiği, uçuş ve emniyet şartları gibi İHA pilotlarına yönelik genel havacılık ve İHA sistemleri hakkında temel bilgiler aktarılacaktır.

- Simülatör, model uçak ve İnsansız Hava Araçları ile yapılacak pratik eğitimler ve uygulamalar ile katılımcılara İHA uçuş deneyimi kazandırılacaktır.

Eğitim Sonunda Elde Edilecek Kazanımlar

- Katılımcılar İHA sistemleri hakkında teorik ve pratik bilgi birikimi kazanacaklardır.

- Ülkemiz hava sahasında İHA uçuşları yapabilmek için gereken eğitim şartlarını elde etmiş olacaklardır.

-  İHA üreten veya işleten kuruluşlarda uçuş ve bakım-onarım konularında görev alabileceklerdir.

- Sivil havacılık alanında İHA kullanımı ve önemi hakkında bilgiye sahip olacaklardır.

İLETİŞİM FORMU

EĞİTİM TALEP FORMU

 

 

Yayınlanma : 2016-04-21 09:30:00

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.
2018 © Hacettepe Teknokent A.Ş.