"ENERJİDE İNOVATİF YAKLAŞIMLAR'' PANELİ

/ Güncel / Haberler / "ENERJİDE İNOVATİF YAKLAŞIMLAR'' PANELİ
''HACETTEPE TEKNOKENT BULUŞMALARI" adı altında Üniversite-Sanayi işbirliğinin güçlendirilmesinin yanı sıra bölgemizde bulunan firmalar arasındaki işbirliği imkanlarının artırılmasına yönelik her ay yapmayı planladığımız etkinliklerin ilkini ''Enerji'' sektöründe faaliyet gösteren firmalara yönelik düzenledik.
 
Panelin açılışında konuşan Hacettepe Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu, teknokentleri, kamu, özel sektör ve bilim camiasını bir araya getirerek bilgi ve deneyimlerini paylaşmalarını önemsediklerini bildirdi.
Teknoloji ve enerji sektörünün entegrasyonu ile daha temiz ve sürdürülebilir enerji kaynaklarının elde edilmesinin tüm dünyanın enerjiye bakış açısını değiştirdiğini kaydeden Prof. Dr. Gökçeoğlu, ''Yenilenebilir enerji kaynakları ve özellikle enerjinin depolanması konusu enerjide inovatif yaklaşımların hayat bulduğu temel alanlar olarak gösterilebilir'' dedi. 
Genel Müdürümüz İlyas Yılmazyıldız da söz konusu etkinliği,  Eylül ayından itibaren her ay yeni bir konuda yapmayı planladıklarını belirterek, amaçlarının teknokent firmalarının birbirini tanıması ve ortak ARGE geliştirmesi olduğunu söyledi. Yılmazyıldız, ''Proje oluşturmada, yaymada, patent almada ve oluşturma sürecinde öğretim üyelerinin fikirlerini start-up firmalarına dönüştürürken yardıma hazırız'' diye konuştu. 
 
Hacettepe Teknokent A.Ş. ve ELTEMTEK A.Ş.'nin koordinasyonunda hazırladığımız ilk buluşmamızda,  “Başarı Hikayesi” olarak ABD California Üniversitesi start-up firmalarından Bereket Enerji Genel Müdürü Prof. Dr. Cengiz S. Özkan ve 
Prof. Dr. Mihrimah Özkan ''Portobello mantarından pil üretme teknolojisi ve enerji depolama alanları ile Lityum iyon piller için inovatif yaklaşımlar konusunda bilgi verdi. 
Daha sonra gerçekleştirilen  "ENERJİDE İNOVATİF YAKLAŞIMLAR" konulu panelimize, Genel Müdürümüz İlyas Yılmazyıldız Başkanlık yaptı. 
Panelistlerden ELTEMTEK Genel Müdürü , Nadim Ekiz  ''Enerjide İnovatif ARGE Projeleri'' Hakkında bir sunum yaparken, Temsan Genel Müdürü İbrahim Toprak da ''Enerji ekipmanlarında yerli teknolojiler'' konusunu ele aldı. 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Usta,  ''Yenilenebilir enerjinin üretim ve yatırımda inovatif yaklaşımlar konusunda bilgi verirken. ELDER Genel Sekreteri  Uğur Yüksel de konuşmasında ''Dünyada ve Türkiye'de enerji dağıtımdaki yeni yaklaşımlar''a yer verdi. 
 

Yayınlanma : 2016-06-29 14:53:12

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.
2018 © Hacettepe Teknokent A.Ş.