Hacettepe Teknokent'ten T.C. Ekonomi Bakanlığı'na Ziyaret

/ Güncel / Haberler / Hacettepe Teknokent'ten T.C. Ekonomi Bakanlığı'na Ziyaret

Hacettepe Teknokent Genel Müdürü İlyas Yılmazyıldız, Hacettepe Üniversitesi Teknoloji eliştirme Bölgesi olarak, 2016 Uluslararasılaştırma, 2017 Kümelenme, 2018 Ortaklaşa Rekabet ve Markalaşma Programlarını yürütmek üzere kurulan Uluslararası İlişkiler Birimi faaliyetlerini anlatmak üzere T.C. Ekonomi Bakanlığı’na ziyarette bulundu.

Hacettepe Teknokent Uluslararasılaştırma Heyetiyle birlikte, Yurt Dışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürü Uğur Öztürk'ü ziyaret eden İlyas Yılmazyıldız, Ticari Heyet Organizyonlarında iş birliği Kuruluşu olarak destekleri kullanılan ve yılbaşından bugüne kadar gerçekleştirilen 4 Ticari Heyet Organizasyonu ile ilgili sağlanan destek için teşekkürlerini sundu.

 Yılmazyıldız, Mentor Teknokent olarak birlikte hareket ettikleri teknokentler ve Teknoloji Transfer Merkezleri için hazırladıkları Hizmet Sektörü Rekabet Gücünün Artırılması Projesi (HİSER) başvurusunu en kısa zamanda teslim edeceklerini bildirdi.

Ziyarette, yüksek teknoloji ürünleri ARGE çalışmalarının günlük yaşantıya ekonomik yansımaları ele alınarak, ARGE çalışmalarında 15 Milyar Liralık kaynak kullanıldığı bunun 3 katı değer yaratması gerektiği belirtildi. Markalaşma için kullanılabilen Turquality Program desteğinin buna katkı sağlayabileceği vurgulandı.

Daha sonra Genel Müdür İlyasYılmazyıldız başkanlığındaki heyet, İhracat Genel Müdürü Özgür Volkan Ağar' ı da ziyaret etti.

Volkan Ağar, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projesi (URGE) ile  birçok Teknoloji Geliştirme Bölgesinin doğrudan desteklendiği, Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi' nin URGE projesi hazırlayan ve süreçte yer alan İş Birliği Kuruluşu olarak uygun alanda küme oluşturarak aynı şekilde desteklenebileceğini anlattı.

İlyas Yılmazyıldız,  teknoknet yeni yönetimi olarak işletmelerimiz ve ülkemiz yararına olacak her sorumluluğu memnuniyetle üstlenebileceklerini kaydederek, konuyla ilgili başvurunun yapılabilmesi ve detaylı bilgi almak için en kısa zamanda kendilerini teknoknette misafir etmek istediklerini belirtti.

 

Yayınlanma : 2016-08-31 15:18:42

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.
2018 © Hacettepe Teknokent A.Ş.