KOSOVA BAKANLARINDAN HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ VE TEKNOKENTİ ZİYARETİ

/ Güncel / Haberler / KOSOVA BAKANLARINDAN HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ VE TEKNOKENTİ ZİYARETİ
Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ve Kosova Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanı üniversitemizi ve teknokentimizi ziyaret etti.
 
Kosova ve Türkiye arasındaki ikili görüşmeler için ülkemizi resmi ziyarette bulunan, Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Sayın Mahir Yağcılar, Kosova Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanı Sayın Arsim Bajrami ve Kosova Türkiye Büyükelçisi Sayın Avni Spahiu, Milli Eğitim Bakanımızı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımızı, Gençlik ve Spor Bakanımızı ve YÖK Başkanımızı ziyaretlerinin akabinde üniversitemize ve teknokentimize ikili ilişkileri geliştirmek için resmi ziyarette bulundular.
Teknokent Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu’nun, Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Prof. Dr. Ahmet Burçin Yereli’nin ve Yönetim Kurulu Üyesi / Genel Müdürümüz İlyas Yılmazyıldız’ın katılımı ile gerçekleşen görüşmede, teknokentimiz ve kardeş ülke Kosova’nın arasındaki ikili ilişkilerinin nasıl geliştirileceği hususları ele alındı.
Teknokentimizi gezen Kosova heyeti ardından üniversitemizin rektörü Sayın Prof. Dr. A. Haluk Özen’i ziyaret etti. Sayın rektörümüz, Kosova heyetinin ülkemizde ve üniversitemizde bulunmalarından duyduğu mutluluğu dile getirirken, kardeş ülke ile yapılacak her türlü işbirliğine hazır olduklarını belirtti. 
 
Hacettepe Teknokent A.Ş. Basın Birimi
 

Yayınlanma : 2016-09-09 23:26:52

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.
2018 © Hacettepe Teknokent A.Ş.