CeBIT Bilişim Eurasia 2012 Fuarı'na katıldık

/ Güncel / Haberler / CeBIT Bilişim Eurasia 2012 Fuarı'na katıldık

İstanbul Yeşilköy CNR Expo’da 29 Kasım - 02 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilen CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’na Başta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Melih GÖKÇEK olmak üzere Basın ve katılımcı firma temsilcileri ve ziyaretçiler, Hacettepe Teknokent standına büyük ilgi gösterdi.

CNR Expo 8. Hall’deki standımızı ziyaret eden çok sayıda katılımcı firma temsilcileri ve ziyaretçiler, 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanununun sağladığı destek ve muafiyetler hakkında bilgilendirildi. Ayrıca, teknoloji geliştirme bölgesinde faaliyet göstermek isteyen firma yetkililerine, başvuru koşulları ve araştırma-geliştirme faaliyetleri kapsamında değerlendirilebilecek projeler hakkında bilgi verildi.
Üniversite-sanayi işbirliğinin gelişmesine yardımcı olmak, endüstriye uluslar arası boyutta rekabet edebilir ürünler geliştirmeyi teşvik edecek destek faaliyetlerini sağlamak ve ülkemizin inovasyon gücünü artırmak amacıyla faaliyet gösteren Hacettepe Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi’nce yürütülen projeler ve ortak proje geliştirme yöntemleri hakkında ziyaretçilere bilgiler sunuldu. Standımızı ziyaret ederek teknoloji transferi ve danışmanlık hizmetleri talebinde bulunan bazı firma temsilcileriyle, Ar-Ge projeleri geliştirmek için ortak çalışmaların yapılması yönünde görüş birliği sağlandı.
Ayrıca, Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde faaliyetlerine devam eden sektörlerinde önde gelen firmalarımızdan 11 tanesi, Hacettepe Teknokent A.Ş. tarafından sağlanan stand alanında ürün ve projelerini tanıtma imkanı sağlandı.

Yayınlanma : 2016-05-31 23:39:21

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.
2018 © Hacettepe Teknokent A.Ş.