Hacettepe Teknokent için büyük kazanım.

/ Güncel / Haberler / Hacettepe Teknokent için büyük kazanım.

Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin uhdesindeki arazinin bir başka kuruma devri ile başlayan ihtilaflı işlem son buldu.

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen ve Hacettepe Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu'nun takip ve çabaları ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Faruk Özlü'nün desteğiyle Hacettepe Teknokent sınırları içinde Hacettepe Üniversitesi'nin mülkiyetinde yaklaşık rayiç bedeli 1,5 milyar Türk Lirası değerindeki 106 dönüm arazinin Hacettepe Üniversitesi ve Hacettepe Teknokenti’ne devri gerçekleşti.

Söz konusu arazinin devrine ilişkin Hacettepe Teknokent A.Ş. Genel Müdürü İlyas Yılmazyıldız tarafından Çankaya Tapu Müdürlüğü'nde 04.05.2017 tarihinde tescil işlemi gerçekleştirildi. Tapuda tesis edilen işlemle geçmiş yönetim tarafından 49 yıllığına devredilen arazi Hacettepe Üniversitesi ve Teknokenti'nin kullanımına geri kazandırıldı.

Hacettepe Teknokent Genel Müdürü İlyas Yılmazyıldız, söz konusu kazanımla Hacettepe Üniversitesi ve Hacettepe Teknokent çalışanlarının hak ve menfaatlerinin korunduğuna dikkat çekerek, arazinin Hacettepe Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları açısında önem arz ettiğini kaydetti.

Yayınlanma : 2017-05-12 16:19:00

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.
2018 © Hacettepe Teknokent A.Ş.