OYAGEM Paydaşlar Açılış Toplantısı Yapıldı

/ Güncel / Haberler / OYAGEM Paydaşlar Açılış Toplantısı Yapıldı

Oyun Animasyon Geliştirme Eğitim Merkezi (OYAGEM) Paydaşlar Açılış Toplantısı Hacettepe Teknokent’te yapıldı. 

Hacettepe Teknokent yürütücülüğü bünyesinde, Türkiye Oyun Geliştiricileri derneği TOGED ve ODTÜ Teknokent Animasyon Teknolojileri ve oyun geliştirme Merkezi ATOM ortaklığı, Türkiye Bilişim Derneği TBD’nin  ve Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı TOSYOV’un da aralarında bulunduğu  OYAGEM paydaşları bir araya geldi. 

Toplantıda, yaklaşık bin metrekarelik bir alanda sayısal oyunlar, bilgisayar animasyonu, sanal ve artırılmış gerçeklik, etkileşimli sistemler üzerine ‘’Eğitim, yüksek nitelikli laboratuvar, ön kuluçka, kuluçka ve hızlandırıcı’’ birimler içeren  bir merkez oluşturulması, sektörün 2008 yılından beri geliştirilmesine destek sağlayan ATOM  yapısının iyileştirilmesi ve Ankara’daki Sayısal Oyun ve Animasyon sektörlerinin kapasitesinin artırılması  konuları ele alındı. 

Toplantıda proje kapsamında yapı içerisinde olmasının yararlı olacağını düşünülen kurumlar ile yapılan görüşmeler de tartışıldı.

Toplantının sonunda OYAGEM fizibilite raporu hazırlanması kararı alındı.


Yayınlanma : 2017-07-24 13:20:07

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.
2018 © Hacettepe Teknokent A.Ş.