Almanya Bremen'e Hızlandırıcı Merkezi Kurulması Çalışmalarımız Hız Kazanıyor

/ Güncel / Haberler / Almanya Bremen'e Hızlandırıcı Merkezi Kurulması Çalışmalarımız Hız Kazanıyor

Almanya Bremen ’de Hacettepe Teknokent Kuluçka ve Hızlandırıcı Merkezi'nin kurulması için Multi-Buyer ile yürütülen görüşmeler devam ediyor.

Almanya Bavyera Eyaleti Milletvekili Dr. Heiner Heseler, Multi-Buyer CEO’su Andreas Kottisch ve beraberindeki heyet, Hacettepe Teknokent Genel Müdürü İlyas Yılmazyıldız’ı Hacettepe Teknokent’te ziyaret ederek işbirliği imkanları değerlendirildi.

Ziyarette, Hacettepe Teknokent bünyesinde Ar-Ge faaliyetinde bulunan 25’e yakın girişimcinin Almanya Bremen Üniversitesi Teknokenti bünyesinde açılacak merkezde ürünlerinin ticarileştirilmesine katkı sağlanması ve uluslararası pazar paylarının artırılmasının önemine dikkat çekildi.

Ayrıca, BTK ile Hacettepe Teknokent, ODTÜ Teknokent ve Bilkent Cyberpark Teknoloji Geliştirme Bölgesi havzasında 5G haberleşme sistemlerinin geliştirilmesi ve test alanı oluşturulmasına yönelik yapılan işbirliği sözleşmesi uyarınca önümüzdeki üç-beş yıl içinde yaklaşık  5-6 milyar liralık pazar payı olan çok sayıda yeni cihaz, ürün ve yazılımın geliştirilmesi için araştırma-geliştirme ve üretim potansiyelinin oluşacağını ifade eden Genel Müdür İlyas Yılmazyıldız, Alman menşeili firmaların araştırma-geliştirme faaliyetleri kapsamında Türkiye’de yatırım yapmak istemeleri halinde Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde gereken desteğin sağlanacağı kaydedildi.

Yayınlanma : 2017-08-23 10:40:42

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.
2018 © Hacettepe Teknokent A.Ş.