2.Arge İnovasyon Zirvesine Katıldık

/ Güncel / Haberler / 2.Arge İnovasyon Zirvesine Katıldık

Ar-Ge Merkezleri, Üniversiteler, Teknoparklar ve Organize Sanayi Bölgeleri’nde geliştirilen inovatif projeleri aynı platformda buluşturarak, projeler arasında sinerji ve etkileşim oluşturmayı, projelerin yatırıma dönüşmesine ve ticarileşmesine katkıda bulunmayı hedefleyen 2 Ar-ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi'ne katıldık.

İstanbul 2.Ar-Ge İnovasyon Zirvesi'nde, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve beraberindeki heyet Hacettepe Teknokent standında firmalarımızı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Yönetim Kurulu Başkanımız Prof.Dr. Candan Gökçeoğlu ile Genel Müdürümüz İlyas Yılmazyıldız, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, İstanbul Valisi Şahin'e Teknokentimizin çalışmaları hakkında bilgi verdi. 

Özlü ve Şahin, 8 Hacettepe Teknokent firmasının sergilediği projeleri inceleyerek büyük ilgi gösterdi ve başarılar diledi. 

Organizasyonda, sergi alanı yanında farklı başlıklarda düzenlenen oturumlarda, konunun uzmanları, iş ve sanayi dünyası temsilcileri, akademisyenler ile kamu kurum yetkilileri ziyaretçilerle bir araya geldi.

Mimar,Mühendisler Grubu MMG’ nin öncülüğünde, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı himayelerinde Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TÜBİTAK, DEİK ve TOKİ’nin katkıları ile Üniversiteler, Teknoparklar, Kalkınma Ajansları ve Arge Merkezleri’ nde geliştirilen inovatif projelerin, tanıtılmasına,  hızla yatırıma dönüşmesine, benzer projeler arasında ortak çalışmalar yapılmasına bir sinerji oluşmasına, Üniversite-Sanayi işbirliğinin geliştirilmesine, Türkiye’ nin teknoloji ihraç, eden ülke hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenleniyor.

 


2. ARGE Zirvesine katılan firmalarımızın sergilediği projeler büyük ilgi gördü.

Zirve'ye katılan firmalarımız şunlar:

  • Ggtek Gelişmiş Güvenlik Teknolojileri Arge San. Ve Tic. A.Ş.
  • Simtek Simülasyon Ve Bilişim Teknolojileri Eğitim Danışmanlık Mühendislik Tic.Ltd.Şti.
  • Karakaya Endüstri Teknolojileri San. Tic. Ltd .Şti.
  • Tengen Bilişim Teknolojileri Ve Danışmanlık Hizm. Tic. Ltd. Şti.   
  • Rst Uzaktan Algılama Ve Güvenlik Teknolojileri Bilişim Elek. Dan. Müh. Mim. Tic. A.Ş.
  • Ard Grup Bilişim Medikal Dan. Tic. Ltd. Şti.
  • Reyda Enerji Arge San. Tic. Ltd. Şti
  • Kutadgu Bilişim Elek. Ve İletişim Teknoloji Tic.Ltd.Şti.Yayınlanma : 2017-09-06 14:03:00

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.
2018 © Hacettepe Teknokent A.Ş.