HT-TTM, Yenilikçi İşfikirlerini Desteklemek İçin Washington DC'de Ofis Açıyor

/ Güncel / Haberler / HT-TTM, Yenilikçi İşfikirlerini Desteklemek İçin Washington DC'de Ofis Açıyor

Hacettepe Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi HT-TTM, bünyesinde yer alan ve projelerini desteklediği girişimci ve araştırmacıların yurtiçinde geliştirilen, patentli veya patentsiz teknolojik ürünlerinin ihracı, HT-TTM ile işbirliğinde bulunan  firmaların yurtdışında tanıtımı ile ürünlerinin satışı ve ortak üretimi konularında işbirliği olanakları sağlanması, yabancı teknolojik ürünlerin yurtiçinde katma değer sağlanarak ortak üretimi ve ihracı, tarafların işbirliğinde bulunduğu firmalara devlet desteği ve teşvik sağlama konularında ortak çalışmalar yapmak üzere " Washington DC’de Ofis Açıyor"

Söz konusu işbirliği için HT-TTM ofisinde, Rektörümüz Prof. Dr. Haluk Özen’in himayelerinde ve üniversite üst yönetiminin katılımı ile AGM Stratejik Çözümler A.Ş. ile işbirliği sözleşmesi imzalandı.

İşbirliği ile ülkemizde yapılan ArGe yoğunluklu ve yenilikçi girişimlerin ve yeni ürünlerin ABD pazarına açılması, bu ülkede kamu desteği bulması ve Washington’da bulunan merkezde yer alarak yasal statü ve ofis hizmetlerinden faydalanması  amaçlanıyor. 


Yayınlanma : 2017-09-07 09:49:05

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.
2018 © Hacettepe Teknokent A.Ş.