AFAD Eğitimine Katılarak Yangın Tatbikatı Yaptık

/ Güncel / Haberler / AFAD Eğitimine Katılarak Yangın Tatbikatı Yaptık

Afetlerle baş edebilmek, depremlere hazırlıklı yaşam ve yangınlara karşı riski azaltmak için AFAD eğitimine katılarak tatbikat yaptık.

AFAD’ın, deprem ve yangın konusunda uzman eğitmenleri Hacettepe Teknokent Konferans Salonu'nda Teknokent çalışanlarına ve firmalarımıza eğitim verdi.

Eğitime Genel Müdürümüz İlyas Yılmazyıldız, Genel Müdür Yardımcımız Nurettin Aktepe, Hacettepe Teknokent personeli ve firmalarımızın çalışanları katıldı.

Eğitimin açılışında konuşan Genel Müdür Yardımcımız Aktepe,  depreme hazırlıklı bir toplum yaratılması, afetle mücadele konusunda kurumsal alt yapının oluşturulmasının önemini vurgulayarak, “Depremlerin neden olduğu kayıpları önlemek, etkilerini azaltmak ve depreme, yangına karşı hazırlıklı olmak için kurum çalışanlarının eğitimine önem verdiklerini, binalarda da gereken önlemleri aldıklarını bildirdi.

AFAD eğitmenleri, konuyla ilgili AR-GE faaliyetlerinin önceliklerinin belirlenmesini hedefleyen "Ulusal Deprem Stratejisi ve Eylem Planı"nı anlatarak, "Depremlerin neden olabilecekleri fiziksel, ekonomik, sosyal, çevresel ve politik zarar ve kayıpları önlemek veya etkilerini azaltmak ve depreme dirençli, güvenli, hazırlıklı ve sürdürülebilir yeni yaşam çevreleri oluşturmak" konularında bilgi verdi.

Eğitime Genel Müdürümüz İlyas Yılmazyıldız, Genel Müdür Yardımcımız Nurettin Aktepe, Hacettepe Teknokent personeli ve firmalarımızın çalışanları katıldı.

Eğitimin ardından bir tatbikat yapıldı.


Yayınlanma : 2017-09-20 15:31:00

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.
2018 © Hacettepe Teknokent A.Ş.