Kgf ve Kosgeb Kobigel Çağrısı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

/ Güncel / Haberler / Kgf ve Kosgeb Kobigel Çağrısı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

KOSGEB'in açıkladığı KOBİGEL çağrısına başvurular ve kredi garanti fonu (KGF) ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledik.

Hacettepe Teknokent Konferans Salonu’nda  yapılan toplantının açılışında konuşan Genel Müdür Yardımcımız Nurettin Aktepe, “KOBİGEL Çağrısı”ndan koşullara uygun firmalarımızın da yararlanmasını istediklerini bu amaçla bilgilendirme toplantısı düzenlediklerini kaydetti.

Aktepe, proje teklif çağrısına orta yüksek ve yüksek teknoloji sektöründeki tüm işletmelerin başvurabileceğini hatırlattı. 

Toplantıda, Kızılay Şubesi Müdürü Onur Cengiz KGF hakkında genel bilgiler verirken, başvuru koşulları ve limit uygulamalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Onur, ‘’KGF, teminat yetersizliği nedeniyle kredi alamayan KOBİ’lere ve KOBİ dışı işletmelere kefil olur. KGF, KOBİ’lerin ve KOBİ dışı işletmelerin finansmana erişimine destek olur’’ dedi.

KOBİ Uzmanı DR. Deniz Timurçin de üretim ve ihracatta teknoloji seviyesi yüksek katma değerli ürünlerin ve KOBİ’lerin payının artırılmasını hedeflediklerini ifade ederek, soruları yanıtladı ve KOBİGEL çağrısı hakkında bilgi verdi.

Yayınlanma : 2017-09-27 10:34:32

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.
2018 © Hacettepe Teknokent A.Ş.