KÜSİP Tanıtım Toplantısı Düzenledik

/ Güncel / Haberler / KÜSİP Tanıtım Toplantısı Düzenledik

Paydaşların, ArGe fonlarına, iş birliği kaynaklarına kolayca erişiminin sağlanmasını amaçlayan Kamu Üniversite Sanayi İş birliği Portalı (KÜSİP) tanıtım toplantısı Konferans Salonumuzda yapıldı.

Tanıtım toplantısının açılışında konuşan Ankara Vali Yardımcısı KÜSİP Başkanı Süleyman Hürrem Aksoy, KÜSİP'le, kamu-Üniversite-Sanayi iş birliğinde yeni bir dönem başlatmayı hedeflediklerini bildirdi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından,  kamu, üniversite ve sanayi kuruluşları, girişimciler, yatırımcılar arasında ortak işbirliği ve etkileşiminin sağlanacağı sanal bir platform hazırlandığını belirten Aksoy,  paydaşlarının tek bir nokta üzerinden, Ar-Ge fonlarına, araştırmacılara, yatırımcılara, bilgi kaynaklarına kolay ve hızlı erişimini sağlanmayı amaçladıklarını ifade etti. Aksoy, KÜSİP'le  kamu-üniversite ve sanayi işbirliğinde yeni bir dönemin başladığını müjdeledi.

Yönetim Kurulu Üyemiz Prof.Dr. Musa Yaşar Sağlam da üniversite ve sanayi iş birliğinin önemine dikkati çekerek, teknokentlerin asıl amacının da bu olduğunu vurguladı.

 Prof.Dr. sağlam, paydaşların bilgi kaynaklarına kolay ve hızlı erişimini sağlayacak KÜSİP'in önemli bir amaca hizmet ettiğinin altını çizdi.

 Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı  Proje Yürütücüsü Recep Uzungil de KÜSİP'in son kullanıcılar için özel tasarlanmış ara yüzleri ile tek bir nokta üzerinden tüm içeriğe aynı anda ulaşılabilmesine olanak veren etkileşimli bir  portal olduğunu belirterek, KÜSİP'in kullanımı ile ilgili ayrıntılı sunum yaptı. 

Toplantıya gelemeyen firmalarımız https://kusip.gov.tr/kusip/views/portal 'dan bilgi edinebilirler.

Yayınlanma : 2017-10-31 13:02:46

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.
2018 © Hacettepe Teknokent A.Ş.