Sekteröl odaklı küme çalışmalarımız başladı...

/ Güncel / Haberler / Sekteröl odaklı küme çalışmalarımız başladı...

Hacettepe Teknokent ' te yer alan firmalar ile sektörel odaklı (savunma, bilişim, medikal vb) kümeler kurulması planlanmaktadır. Bu kapsamda, aynı sektörde yer alan firmalar birer küme oluşturarak ihracat hedefli ortak aktiviteler gerçekleştirecektir. 

 

1.       Kümede yer alan firmaların ihtiyaç analizi yapılacaktır. 

2.       Ortak eğitim ve danışmanlıklar alınacaktır.

3.       Yurt dışında yer alan fuarlara ya da birebir görüşme etkinliklerine katılım sağlanacaktır. 

4.       Yurt dışından gelecek alım heyetlerinin ağırlanacaktır.

 

Bahse konu tüm faaliyetler, küme kapsamında yer alacak firmalar için T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın 2010/8 Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Tebliği kapsamında 3 yıl boyunca %75 oranında hibe ile desteklenecektir. 

 

Aktiviteler ile ilgili olarak tüm başvuru, takip vb sekreterya çalışmaları Yönetici Şirketimiz tarafından yürütülecektir. Katılımcı firmalar, yalnızca içinde yer alacakları aktiviteler (eğitim, danışmanlık, seyahat vb) için kendi paylarına düşecek %25'lik kısmı karşılayacaktır. 

 

Bahse konu küme çalışmalarına katılmak isteyen firmaların 01.04.2015 tarihinde mesai bitimine kadar  canan@hacettepeteknokent.com.tr  (email) adresine bilgi vermeleri yeterli olacaktır. Katılmak isteyen firmalara, başvuru kapsamında yapılması gerekenler hakkında bilgi bilahare sağlanacaktır. 

Yayınlanma : 2016-05-31 23:57:59

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.
2018 © Hacettepe Teknokent A.Ş.