Sudan Güney Afrika Teknoloji Kenti Ziyareti

/ Güncel / Haberler / Sudan Güney Afrika Teknoloji Kenti Ziyareti

 

Sudan “Afrika Teknoloji Kenti” yöneticileri Hacettepe Teknokent’i ziyaret etti
 
Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA) tarafından Türkiye’ye davet edilen Afrika Teknoloji Kenti yöneticileri Hacettepe Teknokent’te bir günlük çalışma ziyaretinde bulundu.
 
Sudan’ın başkenti Hartum’da kurulan ve Sudan’ın tek Teknokenti olma özelliğine sahip “Afrika Teknoloji Kenti” yöneticileri Halil Elfadil, Tasabech Elamin Adam, Massab Yusuf Ali, Abdraheem Bolaji, Bakriglhadi Ahmed’den oluşan beş kişilik heyet, 25.04.2012 tarihinde Hacettepe Teknokenti ziyaret ederek Türkiye’deki Teknokent uygulamaları hakkında bilgi aldı.
 
Hacettepe Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi Genel Müdürü İlhan Akçal’ın tanıtım sunumlarından sonra Hacettepe Teknokent A.Ş. Ar-Ge binaları tanıtıldı ve Bölgede yürütülen Ar-Ge çalışmaları hakkında bilgi verildi ve iki ülke arasında işbirliği imkanları araştırıldı.
 
Bilgi Teknolojileri Kurumu Piyasa Gözetimi Laboratuvarı, Ekodenge firması, İLKO ARGEM Binası laboratuvarı, Mühendislik Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü laboratuvarı, Güzel Sanatlar Akademisi bölümünde yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler edinen heyet, akşam saatlerinde ayrıldı.

 

Yayınlanma : 2016-05-31 23:37:57

Web sayfasındaki her türlü yazı, resim ve içerik Hacettepe Teknokent’e aittir ve saklıdır, kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.
2018 © Hacettepe Teknokent A.Ş.