Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. Atık Yönetimi Hk.

Yönetici Şirket olarak yükümlülüğümüz kapsamında, firmalarımızın bilmesini ve uymasını istediğimiz kurallar aşağıda belirtilmiştir:

  • Anlaşmalı olduğumuz lisanslı firma, bu kapsamdaki atıklardan sorumludur ve tüm Teknokent’ ten çıkan ambalaj atıkları, bu firma tarafından, “Tehlikesiz Atık Geçici Depolama Alanı” ndan düzenli olarak alınmaktadır. Konuyla ilgili başka hizmete/desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  • Geri kazanılabilir atıkların diğer atıklardan ayrı toplanarak, mavi çöp poşeti içinde; organik ve geri kazanılamayan atıkların mümkünse siyah poşeti içinde, atık toplama noktalarına bırakılması gerekmektedir. Bu noktada renk ayrımı önemli olup, ayırt edilebilmesi için sadece geri kazanılabilen atıkların mavi renk çöp poşetlerinde bırakılması önemlidir. Temizlik görevlileri topladıkları atıklardan siyah poşette olanları belediye çöp konteynerlerine, mavi poşette olanları ise Teknokent Tehlikesiz Atık Geçici Depolama Alanına atmaktadır.
  • Teknokent Yönetimi tarafından bina ortak alanlarına, Teknokent personelinin kullanımı için mavi ve gri renkte atık toplama kutuları konulmuştur. Atık toplama kutularının, atığın cinsine göre ayrımı ile ilgili bilgi ektedir.
  • Geri kazanılabilir atıkların ayrı toplanmasında ki önleyici düzenlemelerden biri de masa altındaki çöp kutularının kaldırılmasıdır, çünkü masa altındaki çöp kutularına atıkların karışık olarak atılma riski bulunmaktadır. Yönetici Şirket olarak kendi katımızda masa altlarında bulunan çöp kutularını kaldırdığımızı bildirmek isteriz.
  • Tehlikeli atık grubundaki pil atıklarının bina girişlerinde bulunan Atık Pil Toplama Kutularına atılması, atık maskelerin 72 saat bekletildikten sonra siyah poşetler ile, yine bina girişlerinde bulunan Atık Maske Kutularına atılması gerekmektedir
  • Elektronik atıkların oluşması durumunda Teknokent Yönetimi ile iletişime geçilerek temizlik görevlisine teslim edilmesi gerekmektedir. Teslim alınan elektronik atıkların, “Tehlikeli Atık Geçici Depolama Alanı”nda toplanarak, lisanslı geri kazanım firmalarına gönderimi sağlanacaktır.
  • Atık yönetimi ve atıklarla ilgili sorularınız ve talepleriniz için, sifiratik@hacettepeteknokent.com.tr adresine e-posta atarak bilgi alabilirsiniz.

Bu süreçte, söz konusu kurallarla sınırlı kalmamak üzere firmalarımızın işbirliği ve desteğini bekler, firma personelinin bilgilendirilmesini ve bahsi geçen düzenlemelere uyulmasını rica ederiz.

Benzer İçerikler

Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. Atık Yönetimi Hk.